1960’a kadar Kilis’te çıraklık, kalfalık ve ustalığını tamamlayan merhum ustamız Ali Yedilioğlu gönül verdiği mesleğinin ilk adımlarını 1960 yılında Kilis’ten Eskişehir’e gelerek atmıştır. Eskişehir’i sektörel olarak daha potansiyelli gördüğü için burada kendini daha da geliştirme kararı almıştır. 1960-1973 yılları arasında Eskişehir’in önde gelen firmalarında çalıştıktan sonra edindiği tecrübe ile 1973 yılında ilk imalathane ve satış yerini açmıştır.

Ali Yedilioğlu 1973 yılında ilk imalathanesini açarak Eskişehir halkına memleketi Gaziantep’in tatlı kültürünü kalitesini ve hizmet anlayışını şehrimize taşımıştır.

İlk şubesini Odunpazarı ilçesinde bulunan İstiklal Mahallesi’nde 20 m² ‘lik küçük bir alanda başlayan Yedilioğlu hikayesi günümüzde 13 şubesi olan 2.000 m² ‘yi aşan alanıyla tüm Eskişehir halkına hizmet vermektedir.

2011 yılında hakkın rahmetine kavuşan Ali Yedilioğlu’nun mesleğini oğulları Mehmet Cengiz Yedilioğlu & Mehmet Kadir Yedilioğlu kardeşler ve torunları olan Mehmet Ali Yedilioğlu ve Ali Yedilioğlu ile devam ettirmektedir.